Seekordne maarjapäev 28. augustil jäi nädala sisse ja Petserisse minejaid oli vähem. Ennelõunal saime osa võrratult ilusast päevast, kaunist lilleteest ja traditsiooilisest ristikäigust ümber kloostri. Pealelõunal viisid aga bussid meid Radajale seto talumuuseumisse, kuhu kogunesid ka ümberkaudsete külade setod.
Peo avas ühine hümni laulmine, järgnes kontsert hõimurahvastelt ja kulatamine muuseumimurul. Suurt rõõmu pakkus üle pika aja kokkusaamine paljude sõprade ja tuttavatega, koos laulmine.
Järgmisel päeval oli huvilistel võimalus minna Irboska ja Mõla kanti. Tutvusime kindlusega, jõime seitsme allika vett. Käisime ka mõlemal surnuaial – omakseid puhkas nii ühes kui teises.