Leivapäev vabaõhumuuseumis

Aga tegelikult algas 15. septembri päev hoopis Raekoja platsil. ERÜ, meie katusorganisatsioon, pidas raekojas aastakongressi ja platsil suurt laata. Hulk Eestis elavaid väikerahvaid olid esindatud oma lettidega ja müüjad nende taga uhketes rahvarõivastes. Pakuti sööki ja jooki, käsitööd, raamatuid ja paljut muud. Meie kooriga tulid kohtuma kaks rahvalauluhuvilist neidist Prantsusmaalt, kes lindistasid oma filmi jaoks paar meie laulu.

Raekoja ees laulu lindistamas

Raekotta olid kogunenud ERÜ liikmesrahvaste esindajad, et oma tegevusaasta pidulikult kokku võtta. Meie koor laulis tervituseks. Jällegi palju ja huvitavaid rahvarõivaid.

Raekoja saalis

Edasi juba vabaõhumuuseumisse. Sellisel teemapäeval olime kooriga ennegi ju käinud ja teadsime, mis meid ees ootab. Muuseumi peatänav oli kauplejaid ja ostjaid täis, Kolu kõrtsi jures käis lakkamatu sagin. Ajatäiteks tegime kõrtsi ees mõned tantsud. Publik võttis seda kui kontserti ja plaksutas südamest.

Kõrtsis andsime leivapäevalistele pika kontserdi leivateemalistest lauludest. Koori juht Elvi rääkis juurde, kuidas vanasti leivategemine käis. Huvilisi oli kogu kõrtsisaal täis.

Kolu kõrtsis

Kirju päeva lõpetuseks tegime ühispildi lasipuu ees.

This entry was posted in Olnud üritused. Bookmark the permalink.