SETO KUNINGRIIK 2009

Timahava tull´i Seto Kunigriigi alamba kokko 1. augustil 2009.a Määsi mäel Luhamaal Misso vallah. Kõik kuningriigih olõva seto leelokoori olli lava pääl.
Kiäki olõis kohkih platsi pääl õga lava iih.
Seto Kuningriigi hümni ütel iist Seto Kuninga sõnolinõ, ja kõik koori lauli
hümni takah .
Seto Kuningriigi aigu peetas õks võistlusi, et kes on iks paremb :

  • sõnolinõ
  • pillimiis ja kandlemängjä
  • kasatski- ja karguselüüjä
  • vägümiis
  • sõirategijä, leevä- ja piiraguküdsäjä
  • veini- ja õlletegijä, hansaajaja
  • paremb käsitüü’ tegija

Mi leelookuur „Sõsarõ“ mõstai õks muud kui leelotada ja hüvvi sõnolisi om mi koori kah. Ja nii mõtõl mi Elvi välla uhke sõa´hansale . Kui aig laulta, siis Elvi lüüs verest välla- ja kuur leelot tahah ja saigi Seto Kuningriigi sõnolisest mi Elvikene.

Oll õks väega uhkõ olla. Ja siss ol viil pikk jutt Elvi elost lehehki. Tuu oll õks nagu mi kõigi setokõistõ elost. Tutva nime ja tutva paiga.

This entry was posted in Olnud üritused. Bookmark the permalink.