Radajal

Nagu ikka, igal astal augusti lõpus ja ei saanud ka sel aastal käimata jätta. Laupäevast  ekskursiooni mööda Setumaa külasid ja kirikuid vedas olude sunnil meie Elvi, kaks bussitäit rahvast sabas. Igal pool saime pühakodadesse ka sisse ja enamjaolt oli ka kohapeal teadajamees lisatarkust jagamas.

Ööbima saime üsna hilja juba tuttavasse Kalatskoje puhkekülla. Et pühapäeva varahommikul piduriided kohe selga tõmmata ja Petserisse maarjapäevale sõita. Pealelõunal aga algas pidu Radaja külas. Rahvast oli palju nii siit- kui sealtpoolt riigipiiri. Kõik leelokoorid said ennast näidata ja teisi vaadata-kuulata. Vastuvõtjad olid külalislahked ja joogist-söögist puudu ei tulnud. Pidu kestis hoogsasti hämara õhtuni välja.

radaja_16

 

 

 

 

 

Kellel tööle kiiret polnud, said esmaspäeval koos giidiga veel Petseri linna peal ringi kõndida.

 

This entry was posted in Olnud üritused. Bookmark the permalink.