Mooste folk
Mooste folgipidu Elohelü sai sel kevadel 20-aastaseks. Paras aeg oli ka meie kooril seal osaleda. Ööbima pandi meid koos rahvatantsijatega kena jalutuskäigu kaugusele kultuurimajja.
Kolmepäevase festivali teisel päeval saime osa suurest kevadlaadast, mus nii mõnigi meist tegi üllatavaid oste. Käisime kaasas ka mõisahärra juhitud tutvumistuuril läbi mitmete majade. Kuulasime restaureerimise jutte ja muresid ning nägime oma silmaga, kuidas nii imelise mõisakompleksini jõutud on.
Pealelõunal said pika peolaua taga kokku mitmed koorid Seto- ja Võrumaalt, et vastamisi oma laule laulda. Ilm oli paraku külmaks ja tuuliseks keeranud ning ükski soe asi seljas polnud enam ülearu! Aga lauluga on revolutsioonegi tehtud, asi see siis pidu pidada pole!


Õhtul olime publiku hulgas pikal võistluskontserdil, kus iga kollektiiv omamoodi seades püüdis etteantud rahvalaulu esitada. Oli tuntud ja veel tundmatuid kooslusi omalt maalt ja merede tagant. Päeva lõpetuseks said kõik osalejad tüki või paar suurest juubelitordist.
This entry was posted in
Olnud üritused. Bookmark the
permalink.