Leelokoor „Sõsarõ“ esinemine Jõhvi Kontserdimajas
26. septembri varahommikul asusid leelokoor “Sõsarõ” naised taas teele! Sedapuhku traditsioonilisele festivalile “Rahvuskultuuride loomepada” Jõhvi Kontserdimajas. Festival toimus juba 11. korda ja oli näha, et korraldus oli tasemel ja inimeste huvi suur.
Mulle meeldis Jõhvis suur huviliste hulk juba hommikustel sündmustel, et korraldajad on osanud teha selle peo siiski kohalikuks suursündmuseks. Konverentsil kõnelejad olid väga huvitavad. Taisto Raudalaineni väide, et enam pole võimalik rääkida ingerisoomlastest vaid eelkõige nende järeltulijatest, tekitas mõtteid. Kas taas on üks meie hõimlastest rahvakild kadumas? Jaak Prozese sisutihe ülevaade soomeurilaste rahvastiku vähenemist läks ka hinge. Isurite noore esindaja tulihingeline kaitsekõne isurite eluõiguse kasuks, kui nende rahvuse nimetamine on suurvenelastele ebameeldivaks üllatuseks, oli liigutav. Oli mille üle mõtiskleda sel pidupäeval. Pererahvas eesotsas peakorraldaja Külliga oli külalislahke!
Õhtusel kontserdil olid tavapärane seinast seina esinemised. Seal kusagil vahepeal oli meie leelokoor ja eks meie kanda oli ikka seto leelo. Hea meel oli sellest, et meiega koos tuli lavale ka ülemsootska Annela Laaneots.
Mulle isiklikult oli suuremaks elamuseks Jõhvist tagasiteel jutuajamine bussipinginaabri ja koori sõnolise Lindaga laulust ja elust.
Ene Lukka

