Hüä seto inemisõ’ ja seto sõbra’
meelüs mihklipäiv sai müüda ja oll tõtõste veiga illos praasnik! Tennä teid kõiki süämest, kiä ti muuseumi tulla’ võti’! Aitjumma kosti iist, aitjumma laula ja tandsa iist, aitjumma üteh olõmisõ iist! Praasnikust om mul hindäl ja mi Sõsarõ-naistõl veiga hüä tunnõ, loodami õt ka teil.
Kimmäs teno ülembsootska Vabarna Janelõ ja sootskilõ Hõrna Aarele, Leima Aarnele ja Laaneotsa Annelalõ. Hüä miil õks tuust, õt tulti ni Meremäelt, Põlvast, Verkast, Tartost ja Tartomaalt, õt tuu pikk sõit õks sügüsetsel aol ette võeti. Aitjumma Vel’odõlõ, Ilolitsõlõ, Ilotsõõrilõ, Ilolangalõ, Kullakõistõlõ, Madaritõlõ, Liinatsuradõlõ, Verska Naistõlõ, Seto Miihi Summalõ kiä ti ilostõ laula iist võti. Tennä ka Tall’na leeloparkõ Siidisõsarit, Sorrõsetosid, Õiõ Setosid ja Hõpõhõimu peräle tulõmise ja Hõpõhõimu ka laulmisõ iist. Ilosat pillimängu sai kuulta Ahosõ Vollilt ja Tartu Tarmolt. Teno ka Fennougria kultuuripäälinna esindüsele, Setomaa Valdu Liidulõ, ajaleht Setomaa esindäjalõ Slvile, vilmimehele Valdulõ ja käsitüülistõlõ Raivolõ ni Merlinilõ. Aitjumma esä Sakariasõle ja Tallna Püha Siimeoni ja Naisprohvet Hanna kerigu koorilõ ilosa palvusõ ja teen’stüse iist, teno ka esä Justinusõlõ – sükäv kumardus teele! Tallna ja Harjumaa setosid oll ka hüä pargikõnõ tulnu, eiski 89-aastane Siima All’a jätä-s tulõmalda. Aitjumma teele kõigilõ ja trehvämi õks Tallnah ka järgmätsel aas’ta!
Avvustusõga,
leelopark Sõsarõ ja Nassari Elvi
Aare video https://youtu.be/3i4VYqQbpMw
Põlva Seto Seltsi pilte mi kodolehe galerii
Tehnämisi viil
Avvustõt Sõsarõ kuur ja Elvi,
Annami teelegi suurõ aitümma ilosa praasniku iist ja joudu edepiditsõst!
Siidisõsarõ
Kullä Elvikene, kullä Sõsarõkõsõ! Mihklipäiv oll’ õks väiga miiltpite ja tuu iist teno teele kes ti meid meeleh piat ni vasta võtat. Söögiga ni joogiga meid jovvutat! Mis viga minnä’, ku kutstas.
Ma olõ uma pargilõ kõikaig kõnõlnu’, õt ku kutstas, sis om kohustus kutsõ vasta võtta’.Tulõminõ om kutsja vaiva tasominõ, kutsja avvustaminõ. Kundsõni kumardus sullõ Elvikene Ilolanga ni Kullakõisi puult!
Manni.
Suur, suur aitumma Elvikõnõ kutsmast.Tahamegi tänada sind ja leelokoori Sõsarõ liikmeid, kes mihklipäeval toimetasid. Aitäh, et ikka jaksate ja teil tahet on-vaatamata ilmale ja tulijate arvule. Ootasin ikka ka rohkem Tallinna setosid, aga mis teha-nii on. Aitäh teile kõigile. Mihklipäev oli tore ja ei jäta küll kunagi tulemata.
Tänud teile Hõpõhõimu ja Tallinna Seto Latsi Kuuli poolt.
Tereh, Elvike,
aitüma sjoo hüä pido iist, mis sa ette valmistid, mi olõ jo küll väegadõ rõõmsa, et tulla saimi. Ma nakai naid ülä`komasid pandma, võtt pallo aigu. Ma tahtsõ üldä, et oll hüä tii man kävvü ja pido oll sääne väärikas ja mõnus, no nii söänd pite. Kummardus sullõ küll kundsani ja tõistõlõ abilistele kah ütle edesi. Ma teie hulga pilte, ku tahadõ kaia, sõss panõ tuu aadress www.fotki.com, kasutajate otsing: leedake. Põlva Seto Seltsi üritused, kaust: Mihklipäev Tallinnas.
Olke no rõõmsa ja kaege tuud ilosat sügüseaigu. Kindlahõ trehvämi mõne ao peräst.
Rohti Sveta Põlvast
Aitumma ilosa päävä iist.
Aare