Haapsalu kolmekuningapäeva laadal 7. jaanuaril

Haapsalu oli uus koht meie esinemiste kaardil.

Varem vene laadana tuntud päev nimetati ümber kolmekuningapäeva laadaks ja sinna sõitsime esinema koos Siidisõsarate leelokooriga. Setodel olid selle ajal hoopis talsipühad. Ilm oli tõesti väga külm, aga õnneks on setodel villased suurrätid ja nende sisse mähituna oli soe olla.

Välilava paiknes Haapsalu linnuse Kodaniketorni kõrval ja selle ees tänav oli mõlemalt poolt pikalt kauplejate laudu täis. Vaatamata suurele külmale oli rahvast rohkesti ja plaksutamise asemel kuuldus ka kinnaste patsutus päris vali. Laulde vahele tegime kolm tantsu, meid saatis pillimees Lauri.

Kui peale esinemist lähedases kohvikus jälle soe sise saadud, läksime kaasa elama Siidisõsarate laulmisele. Päeva korraldajale aga meeldis meie esinemine nii palju küll, et meid suvel toimuvatele Valge Daami päevadele tagasi kutsuda. Jääme ootama!

This entry was posted in Olnud üritused. Bookmark the permalink.