Vana kalendri järgi on setodel kombeks enne suurt paastu veel viimast korda pidu pidada. Koos mitme teise kollektiiviga esines meiegi leelokoor vabaõhumuuseumi seto talu juures külavainul.
Kuna lumi oli selleks korraks ära läinud, anti meile ette hobukaarik ja sellega tegime pika sõidu mööda külavaheteid ja laulsime maaslenitsa laule.
Sellel päeval on kombeks pliine süüa ja neidki pakuti muuseumis nii väli- kui ka sisekohvikus ja rahvast jätkus pikas järjekorras mõlemasse. Mitmeid rahvalikke mänge ja jõukatsumisi korraldati muidugi ka.



