


2. oktoobril toimus vabaõhumuuseumis mitu üritust korraga. Peipsiveere sibula- ja kalapäev, setu mihklipäev ja laat. Kutse meie korraldatavale mihklipäevale saadeti kõigile ja setusid tuli kokku tõesti lähemalt ja kaugemalt, Tallinnast, Põlvast, Värskast ja mujaltki. Ka ülembsootska Aarne Leima oli kohal.
Head-paremat põske pista oli rohkesti jakülmarohtu jagati mitmel pool. Meie leelokoor kattis kutsutud külalistele laua kodus tehtud setu söökidega, juurde sai kuuma jooki ja sooja lambasuppi. Supijagaja oli vallatu näoga Riina.
Meie roogasid said laadalised maitsta väikse annetuse eest. Toitude koostist seletasid Linda ja Mari-Lii.
Kohal oli palju laadalisi nii müümas kui ostmas ja kõik oli väga ilus ja värvikirev.
Meil oli suur rõõm, kui meie endine eakas laulja Mari kohale tuli. Temagi võttis ühe laulu üles!
Ilm oli oktoobri kohta suisa soe! Päike paistis ja laadarahvast oli tulnud rohkesti. Lisaks setu talule toimus kirev kava ka peipsiveere talus. Setu talu laudas peeti mitmeid loenguid ja esines ka väga hea vene rahvamuusikaansambel Suprjadki.
Muidugi ei saanud ka lauluta – paljud leelokoorid astusid üles oma väikse kontserdiga ja mängulusti näitasid ka karmoskamehed. Hiljem lauldi siin-seal ringis ja sai ka tantsida.