SÕSARÕ SETO KUNINGRIIGIS OBINITSAS

Üks päev aastas on Seto Kuningriigi päev ja 2015 aastal oli see jälle Obinitsas. Kuningriigipäev saab toimuda ikka omal maal- Setomaal. Sellel päeval tulevad kokku Setomaale setod üle Eesti ja väljapoolt Eestit ja ka muu rahva hulgas on pidopäiv aina suuremat huvi äratanud. Sellel aastal oli kuningriigil juba ka oma raha.

Nagu igal kuningriigipäeval toimusid setode vahel võistlused: süüke ja juuke võistlus, pillimiihi võistlus, naisi näpotüü võistlus, kargusekargaja , kasatskilüüja võistlus, sõnolisõ võsitlus ja vägimehe vällasortmise võistlus. Meie kui leelokoor oleme ikka üritanud oma sõnolisõga   kuningriigipäeval üles astuda. Sõnolisõ omma leelokooride süa ja killõ om hing. Kui ühte neist pole, pole ka koori. Sõsarõ leelokooril on õnne olnud ja kooris on erinevaid sõnolisi ja killõsid jätkunud 40 aasta jooksul. Ka selleks kuningriigipäevaks oli kooril kaks sõnolist oma laulud valmis mõelnud, esinema kallutati küpsem sõnoline teemakohasema lauluga. Harjutasime kuuskede all Elvi Nassari loodud laulu, et sõnolist toetada, laulsime laval selle hooga maha, arvasime, et läks päris hästi ja nüüd saab ilusat päeva pittä. Mõni ei kuulnudki, et meie Elvi üheks parimaks sõnoliseks valiti ja veel ühe laulu pidi kohapeal antud teemal ära laulma. Ja ka kolmas laul tuli vastvalitud sootska auks ette laulda.

Koor on uhke oma sõnolisõ üle ja pikk tee Tallinnasse tagasi möödus ikka lauldes ja kuningriigipäeval käigust rõõmu tundes.

 Elvi

This entry was posted in Olnud üritused. Bookmark the permalink.