Tahaks küll kõigest toimunust seto keeles kirja panna ja kuigi enamus meist kõnõlõs seto kiilt, siis kirotamisega ikka hakkama ei saa ja nii paneme leelokoori 2013 tegemised kirja ametlikus kirjakeeles. 2013 aasta oli üks väga tegus aasta. Kalendri järgi sai kirja panna järgmised kuupäevad:
26.01. esinemine ERFN Baltica eelfestivalil, kus meile anti kõrgem kategooria;
15-16.02. neli esinemist TourEst 2013 üritusel;
03.03. esinemine TV3 telesaates;
01.05. esinemised Eesti Vabaõhumuuseumi kevadlaadal;
11.05. leelokoori 40.aastapäeva tähistamine, mille kohta Maria Noormets kirjutas: Oll üts ütlemälda illos pido! Õnne suuvmah oll paarsada inõmist.
17.05-19.05. koorilaager Harjumaal toimus esimest korda. Koht oli väga kena, metsa vahel ja ilm oli ilus. Esimest korda koor puhkas ja harjutas koos. Läbi võeti kõik laulud, mida teati ja tantsud, mida osati. Päevad kadusid käest ja otsustati, et üks kord aastas võiks koor ka edaspidi koos asju arutada ja ennast vabalt tunda;
25.05. 08.06 plaadi salvestamine Keila Muusikakooli stuudios;
06.07 esinemine Baltica Tallinna päeval ja pärimusauhinna vastuvõtmine;
02.08-05.08 reis Saksamaale ja esinemised Schleswegi- Holsteini Muusikafestivalil. See oli üks vastutusrikkamaid kontserte. Esineti saalis, kus välja müüdud 800 piletit. Korraldajad olid meie esinemisega rahul ja kuulajad ka. Meie esinemisest kirjutati kahes Saksamaa ajalehes.
16.08. esinemine setu talu nurgakivi panemise üritusel, hea meel, et teiste talude kõrvale kerkib ka setu talu, oli ju Setomaa ajalooliselt üks tihedama asutusega piirkondi oma isikupärase kombestiku ja külakogukonnaga;
27-29.08. osalemine ja esinemine Petseri rajoonis Radajal. Ka meie koorist saavad inimesed enne Radaja kirmaskit ära käia kirikus ja oma kadunukeste hauad kasvõi korra aastas korda teha.
28.09. seto mihklipäeva pärimuspeo korraldamine ja esinemine Vabaõhumuuseumis. Mihklipäeva on juba mitmendat aastat Sõsarõ eestvedamisel korraldatud ja rahvale seto mihklipäeva kombeid ja seto toite tutvustatud;
5.10.leelokoor käis Kullakõisi nende 10. aastapäeval Põltsamaal tervitamas;
11.10. tutvustati seto leelo ja laulumänge etnopäeval Kernu koolis;
21.11. koorijuht Elvi Nassari tegi ettekande Tartus Eesti Kirjandusmuuseumis „Seto leelo püsümajäämisõst Tallinah“.
Leelokoori rahvas leiab, et meil on koorijuhiga vedanud, küll ta kirjutab igal aastal projekte ja annab nende täitmistest igasugustele ametkondadele aru ja kurdab, et toetussummad aina vähenevad ja tuleb endal aktiivne olla, küll ta räägib setode tegemistest ja olemusest ministeeriumis, küll kirjutab ajalehes Setomaa nii koorist, koori tegemistest kui ka muudel Setomaad puudutavatel teemadel, küll mõtleb laulusõnu välja. Nagu setod ütlevad:“Aandku jummal timäle tervust“.